Učivo - zde bude přehled

konkrétní na každý den ve složce Úkoly - nouzový stav

Týden od 16.3. do 20.3.

Český jazyk - čtení, psaní

Důsledně dbát i doma při domácí práci na kontrolu a přečtení slova hned po jeho napsání.

Slova se slabikotvornou hláskou r,l, známe písmena m,s,p,l,a,o,u,i,e, dvojhlásky au, ou, eu, j, t, y, n, v, z, d, k,š, r,c,h,b, č, ž, ř.    Předložkové vazby zkoušíme číst vcelku jako jedno slovo, nacvičujeme správnou intonaci oznamovací a tázací věty - klesnout hlasem a zvednout hlas. Číst i psát psací písmo - třeba kousek opsat ze Slabikáře.  Procvičujeme, skládáme a rozkládáme. Písmenka a slabiky píšeme na tabulku - opakujeme.

Čtení je nejdůležitější pro další učení, je nutné si ukazovat v textu po slabikách - i ty děti, které čtou dobře - ve škole se ztrácíme v textu, když čte někdo jiný. Důležité je hlasité čtení kvůli intonaci a proto, aby se děti slyšely. Listy se slovy a předložkovými vazbami jsou důležité k procvičování určitého jevu. Velmi pozitivně hodnotím, že děti už sáhnou i po knížce, ale i procvičit určité jevy je důležité pro další posun ve čtení. Opravdu bych ráda, aby děti vždy přečetly zakroužkovanou stránku ve Slabikáři - domácí úkoly ze čtení jsou stejně důležité, jako z psaní.

Reprodukci obsahu čteného textu, cvičíme, cvičte i doma, ať děti povídají o textu, který čtete vy. V další fázi budeme doplňovat písemnou formou, co si děti zapamatovaly - postupně a pomalu se  zlepšujeme.

Učte děti dbát na pečlivost a zodpovědnost za bezchybné splnění úkolu   :-)

Matematika

Rozklad čísel, počítání příkladů typu 10 + 3, 14 - 4, procvičování počítání do 10, slovní úlohy

Slovní příklady - doplňování zápisu, vytvoření přikladu k výpočtu, doplnění i tvoření odpovědi - odpovídáme vždy podle otázky opouštět názorné pomůcky - prsty - děti by si měly pomalu vytvářet paměťovou banku na spoje sčítání a odčítání